Příspěvek pro děti z dětského domova na vstupenku do dospělosti

Příspěvek pro děti z dětského domova na vstupenku do dospělosti

Jejich dětství není zdaleka tak bezstarostné, jak by mělo být. Za několik let budou oficiálně dospělí, opustí dětský domov a budou muset obstát v samostatném dospělém životě. Bohužel však bez pomoci blízkých a bez fungujícího rodinného zázemí. Díky finančnímu příspěvku od Charitek snad budou mít Dáša, Natálka, Miloslava, Lukáš a Matěj alespoň o něco jednodušší startovací pozici. Částka 51.300 Kč, slavnostně předaná v unhošťském dětském domově, bude rovným dílem rozdělena mezi pět dětí.

Příspěvek mohla Miriam Janyšková, zakladatelka programu Charitky, dětem předat díky společnosti T-Mobile, která k podpoře své podzimní kampaně „Podporujeme dobré věci“ využila jako propagační nosič právě Charitky - minidražé v patentovaném, teleskopicky výsuvném obalu. Šek na darovanou částku byl oficiálně předán neziskové organizaci Dejme dětem šanci (DDŠ), která podporuje děti z dětských domovů. Peníze byly připsány na účet projektu pod variabilními symboly jednotlivých dětí. DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. garantuje jejich účelné využití.

Dáša (14 let), Natálka (15 let), Miloslava (14 let), Lukáš (14 let) a Matěj (14 let) jsou zařazeni do programu „Podporuj mě…“ Jedná se o projekt dlouhodobé finanční podpory dítěte po dobu jeho pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky mu budou k dispozici až po opuštění dětského domova a usnadní mu začátek samostatného života. Naspořená částka může být použita např. na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

Na fotografii zleva: Miriam Janyšková - Charitky, Jiří Beránek - ředitel dětského domova Unhošť, Michal Dvorský - zástupce T-Mobile, Dáša - podpořená slečna, Ivana Veselá - DDŠ, Lukáš - podpořený chlapec a Michaela Chovancová – DDŠ

Dejme dětem šanci

T-Mobile Czech Republic

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt